kurumsal

Şirket Profili

Daha önce sektörde proje ve uygulama işlerinde uzun yıllar çalışmış bir grup inşaat mühendisi arkadaş tarafından; tadilat, dekorasyon ve izolasyon alanında faaliyet göstermek üzere 2011 yılında kurulan ROS YAPI, kısa sürede sektörde yaptığı başarılı çalışmalar ile referans gösterilen bir çözüm ortağı haline gelmiştir.

Dış cephe kaplama çözümlerinde sektörde profesyonel ve kurumsal firma eksikliğini görerek 2014 yılından itibaren ağırlığını bu sektöre veren ROS YAPI, uygulamalarında güvenle kullanacağı ürünlerin bayiliklerini de almış olup, sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi takip ederek yeni bayilikler almaya devam etmektedir.

“Dış Cephe Mimarisi ve Mühendisliği” olarak adlandırdığımız ve; yapıların dış cephelerinin yalıtımı, (yapı ömrünü uzatacak) teknik iyileştirmelerin yapımı ve mimari tasarımlar ile görsel iyileştirmelerin yapılması olarak özetlediğimiz iş sahamıza girmeden, bu iş kolunda özelleşmeden önce; uzun süre sektör, ürün/hizmet ve pazar bazında ciddi araştırma, gözlem ve öğrenme sürecinden geçtik.

Öncelikle hedef kitlemiz olan daire, müstakil, işyeri, vb. gibi yapı sahipleri, apartman yöneticileri, sokak sakinleri olarak empati yaptık, yerinde gözlemledik, tanıştığımız/bildiğimiz apartman yöneticileri ile, kat malikleri ile bol bol sohbet ettik. Problemleri, ihtiyaçları, kısaca durumu yerinde, birinci kanaldan (ilk elden) öğrendik.

Bu arada bu konuda daha erken/hızlı yol almış, ilerlemiş büyük şehirlere, İstanbul’a baktık. Kurumsallaşmış uygulayıcı firmalar ile tanıştık.

Avrupa’da neler oluyor, neler olmuş diye baktık, bu konuda meğer ne kadar geride kalmışız diye üzüldük.

“Ama çok hızla yol alabileceğimize, bir bilinçlenme/ilgi olduğunu gördüğümüze ve bu konuda yasal zorunluluk ve teşvik olmasının da etkili olacağına inancımız tam.”

İş güvenliği ve uzmanlığı ile ilgili eğitimler aldık, danışman firmalar ile tanıştık. Sahadaki uygulayıcılar ile taşeronlar ile görüştük, uygulamaları yerinde gördük.

Ürünleri inceledik, çeşitli ürün gruplarının içinden yeni nesil EPS grubunu seçtik. Dış cephe iyileştirmelerinde kullanacağımız EPS başta olmak üzere bir çok ürünün İzmir ve Ege Bölge bayiliğini aldık.

ROS YAPI, verdiği düzgün, doğru ve profesyonel hizmetine slogan/söz olarak; “Yapınıza Değer Katar!” belirledi.

ROS YAPI; bu sözünün arkasında durmasını sağlayan gerekli profesyonel/kurumsal yapıya, teknik ekibe, kaliteli ve ekonomik ürünlere ve yaratıcı kadrolara sahiptir.

HEDEFİMİZ

Dünyadaki yüksek enerji israfının azaltılmasına katkı sağlamak, bölge insanına istihdam sağlarken, yapıları daha çağdaş güzel ve estetik mekanlara çevirerek insanların daha huzurlu ve mutlu yaşam sürmelerine hizmet etmektir.

POLİTİKAMIZ

Doğru bilgi ile %100 Müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Kendimizi müşteri istek, ihtiyaç ve memnuniyeti doğrultusunda sürekli olarak eleştirmek ve geliştirmektir.

Kalite

ROS YAPI olarak, vizyonumuz doğrultusunda gelişen teknoloji ve ürünleri takip ederek müşteri beklentilerini üst seviyede karşılar ve satış, uygulama ve uygulama sonrası hizmetlerimizi güven duygusu içinde veririz. Kalite Politikamızı özetleyecek bir kaç madde aşağıdaki gibidir:

  • Kalite yönetim sistemimizin ISO 9001 standardının gerekliliklerini yerine getirecek şekilde dökümante edilmesi, belgelendirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi.
  • Toplam kalite düşüncesini hedefleyerek takım ruhu ile birlikte şirket ve birim hedeflerine ulaşılması.
  • Müşteri memnuniyetinin sağlanması ve ihtiyaçlarının karşılanması adına sürekli gelişim felsefesinin benimsenmesi.
  • Uygulama, yönetim ve pazarlama çalışmalarında etik değerleri koruyarak ve her türlü faaliyetin çevre duyarlılığına özen gösterilerek gerçekleştirilmesi.
  • Müşterilerimizin markamıza duyduğu güven doğrultusunda hareket edilmesi ve ROS YAPI ile çalışmanın bir ayrıcalık olduğunun hissettirilmesi.


BELGELERİMİZÇevre/Ekoloji

Ülkemizde yaşadığımız ortamı ısıtmak için, kömür, doğalgaz gibi fosil yakıtlarını kullanmaktayız. Bu yakıtların yanması sonucunda, karbondioksit (CO2) ve kükürtdioksit (SO2) gibi büyük miktarda atık gaz hava kirliliğine neden olmaktadır. Bu atık gazlar dünya sıcaklığının artmasına, iklim değişikliklerine, asit yağmurlarına neden olmaktadır. Isı yalıtımı yaptırıldığı taktirde tüketeceğimiz enerji miktarı azalacağından dolayı, dışarıya atılan baca gazı miktarını azaltacaktır; dolayısıyla hava kirliliği azalacaktır.

Bu yüzdendir ki, hem doğamızın korunmasına katkıda bulunan hem de müşterilerimize tasarruf sağlayan iş sahamızla ve bu konudaki her türlü maaliyeti göze alan çevre politikamızla gurur duymaktayız.

Ülkemizde de, Kyoto Protokolü'nün imzalanmış olması ve giderek diğer dünya ülkeleri gibi yenilenebilir enerjilere olan yöneliş bizi memnun etmekte ve kendi iş sahamızı da bu yönde geliştirmemize neden olmaktadır.

İş Güvenliği

ROS YAPI, tüm inşaat dallarında, birçok ülkede faaliyet gösteren bir inşaat firmasıdır. Şirketimiz İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğini, tüm faaliyetleri sırasında birinci önceliği olarak ele almaktan gurur duymaktadır.

ROS YAPI Yönetimi, tüm kazaların önlenebilir olduğuna inanmaktadır ve bu hedefe, sürekli kendini geliştirme anlayışı ve Sıfır Kaza Politikaları sayesinde ulaşılacağının bilincindedir.

Tüm çalışanlarımızdan kendi faaliyetlerini sürdürürken, işçi sağlığı ve iş güvenliği gereklerine uymaları, çevreyi, mal ve mülkiyeti korumaları beklenmektedir.

ROS YAPI’nın politikası, tüm projelerinde önleyici tedbirler alarak ve olası tehlikeleri ortadan kaldırarak kendi çalışanları, taşeronları ve ziyaretçileri için güvenli bir ortam sağlamaktır.

ROS YAPI ve çalışanları, faaliyet gösterdikleri ülkenin yürürlükteki Çevre, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı ile ilgili tüm yasal gerekliliklerine ve ahlaki kurallarına uymayı ve uygulamayı taahhüt ederler.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği; mühendislik çalışmalarından başlayarak, inşaat ve montaj faaliyetleri ve demobilizasyon gibi projenin tüm safhalarında öncelikle ele alınır.

Bu hedefe ulaşmanın temeli;

  • Sıfır Kaza Hedefine ulaşmak için iyi bilgilendirilmiş ve motive edilmiş, bu hedefe kilitlenmiş,
  • Tüm iş ve görevlerin güvenli bir şekilde yerine getirilmesi için ayrılacak zamandan vazgeçilemez olduğu felsefesini benimsemiş,
  • Çevreyi olduğu şekilde saklama ve koruma , veya iyileştirme gereğini yerine getiren,
  • Tüm tehlikelere karşı hassas, bilinçli, sorumlu ve önleyici bilinç sahibi, işgücü ve yönetimin varlığıdır.